Çalışanların Sorunlarını Kamu Denetçiliği Kurumu’na Taşıdığı Açıklaması Gündem oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada taleplerin yazılı olarak mı yada duygusal(İkili görüşme) etkileşim ile gerçekleştiği ayrıca yazılı bir talep yapıldı ise bu metnin neden basına açıklanmadığı çalışanlar tarafından sorgulanmaktadır. Bu durumun netliğe kazanması acısından sağlık çalışanlarının  bilgilendirilmesi gerektiği görüşü çalışanlar arasında konuşulmaktadır.

Yapılan açıklama şu yönde olmuştur;

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u ziyaret ederek, sağlık çalışanlarının çözüm bekleyen sorunlarını iletti.

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK)’nda gerçekleştirilen ziyarette, Genel Başkan Yardımcıları Yasin Barutcu ve İdris Baykan da Genel Başkan Doğan’a eşlik etti.

Görüşmede Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun devlet ve vatandaş arasında yaşanan sorunların çözümü noktasında büyük bir sorumluluk üstlendiğini dile getirdi.

Doğan, sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlar için de Kamu Denetçiliği Kurumu’nun adalet ilkesi çerçevesinde önemli kararlar vereceğini belirtti.

“Üniversite Hastanelerinde Çalışanların Yer Değişikliği İçin Kolaylaştırıcı Adımlar Atılmalı”

Her zaman olduğu gibi sağlık çalışanlarının depremde de canla başla görev yaptığını belirten Doğan, üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yer değişikliği için kolaylaştırıcı adımlar atılmasını istedi.

Üniversite hastanelerinde ek ödeme konusunda da sorunlar yaşandığını kaydeden Doğan, ek ödeme adaletsizliğinin giderilmesi için Kamu Denetçiliği Kurumu’nun sorumluluk üstleneceğine inandığını belirtti.

Sözleşmeli Çalışanların Yer Değişikliği Talebi de Gündeme Getirildi

Genel Başkan Doğan, afet bölgesinde görev yapan sözleşmeli sağlık çalışanlarının yer değişikliği taleplerinin karşılanmasını ve özellikle küçük çocuğu olan depremzede sağlık çalışanlarına idari izin verilmesini görüşmede gündeme getirdi. denilmiştir. 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çalışanların Sorunlarını Kamu Denetçiliği Kurumu’na Taşıdığı Açıklaması Gündem oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir