Hep-Sen Başkanı: Adaletsiz Katsayıları Danıştay’a Taşıdık. İlk Duruşma 16 Mayıs’ta.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HEP-SEN BAŞKANI: ADALETSİZ KATSAYILARI DANIŞTAY’A TAŞIDIK. İLK DURUŞMA 16 MAYIS’TA.

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Beyaz Reform adı verilen düzenlemeler silsilesiyle ilgili tartışmalar bitmiyor. Hekimler ile hekimler haricindeki çalışanlar arasında yıllara sari olarak artan ücret adaletsizliklerinin Beyaz Reform sistemiyle ayyuka çıktığı ve farkların derin uçurumlara sebep olduğu uzun süredir sağlık camiasında dillendiriliyor.

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda mücadele eden tüm sendikaların tepki gösterdiği Beyaz Reform hakkında son çıkış %2 barajını geçmesine kesin gözüyle bakılan Hep-Sen’den geldi. Hep-Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Beyaz Reform uygulamasını “1900’lü yılların “az kişiyle, az ücret ve çok iş” anlayışına benzettiğini dile getirdi.

Paylaşımında Beyaz Reform uygulamalarının ekonomik bunalım altındaki sağlık emekçilerini yok saydığını ve çalışma barışını bozduğunu belirten Genel Başkan Şimşek, çalışanlar arasında 16 katlara varan ücret farkları oluştuğunu ve bununla ilgili daha önce dava açtıklarını ifade etti. Şimşek, Danıştay’da açtıkları bu davanın 16 Mayıs’ta duruşmalı olarak görüleceğini ve savunmayı hep birlikte yapmak üzere tüm sağlık çalışanlarını 16 Mayıs’ta Danıştay önünde buluşmaya davet ettiğini belirttiği sosyal medya paylaşımını, “emek bizim, hak bizim” diyerek sonlandırdı.

6
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hep-Sen Başkanı: Adaletsiz Katsayıları Danıştay’a Taşıdık. İlk Duruşma 16 Mayıs’ta.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir