Hep-Sen Sendikası mağduriyete karşı sahada eylemde…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizin 11 şehrinde yıkıma sebep olan depremde hastanelerinde yıkılmasıyla, İstanbul’da sağlamlığı risk oluşturan hastanelerin tahliyesine başlanmıştır.

İstanbul-Cerrahpaşa Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinin plansız bir şekilde tahliye edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı’nın çalışandan habersiz olarak almış olduğu kararla Prof.Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne taşınacağı medya organlarında Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasıyla bildirilmiştir.

Sağlık sisteminin gecesi gündüzü olmayan neferleri, pandemi döneminin baş kahramanları şimdi de deprem gündeme getirilerek evinden yurdundan ediliyor.

Bu binaların sağlamlığının zamanında yapılmamasının, çürük yapılı binalarda sağlık emekçilerinin güvenliksiz şekilde çalıştırılmasına onay verenlerin, bunu denetlemesi gereken mercilerin görevini yerine getirmemesinin sorumsuzluğunu sağlık çalışanlarına ödetemezsiniz.

Geçim derdiyle boğuşan, tüm maaşı ev kirasına giden, hayata zar zor tutunan, mutsuz, yorgun ve bezgin sağlık çalışanlarını son dakika kararlarıyla mağdur etmek, onları bir eşya gibi alıp sokağa atmak insanlık açısından da hukuki açıdan da suçtur.

Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi çalışanları büyük emekler verilerek kurmuş oldukları düzenin bozulmasını asla kabul etmeyecektir ve Hep-Sen olarak, gerek üyelerimizin gerekse tüm sağlık profesyonellerinin hem bürokratik hemde basın-yayın organları kullanılarak sonuna kadar sağlık emekçileriyle birlikte olmaya devam edeceğiz.

Yetkililere tekrar sesleniyoruz. Plansız alınmış bu yanlış karardan bir an önce vazgeçilme ve sağlık emekçileri mağdur edilmemelidir.

Kamuoyuna Duyurulur.

Kaynak: Hep-Sen Sendikası

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hep-Sen Sendikası mağduriyete karşı sahada eylemde…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir